Kąpieliska i spływy kajakowe

 

W regionie posiadamy naprawdę wiele zbiorników wodnych. Poniżej przedstawiamy kilka, które znajdują się blisko nas i zasługują na odwiedzenie. Polecamy również spływy kajakowe dostosowane pod rodziny z dziećmi, jak i pod doświadczonych kajakarzy.

 

Zalew Wilków – położony najbliżej naszego Kompleksu., 10-hektarowy zbiornik na rzece Lubrzance. Głębokość: 1 -2,5 m. W sezonie turystycznym plaża oraz kąpielisko pod opieką dyżurujących ratowników. Dysponuje rowerkami wodnymi oraz punktem gastronomicznym., placem zabaw, siłownią zewnętrzną. Wokół zbiornika powstała ponad 2-kilumetrowa pieszo-rowerowa ścieżka rekreacyjna.

 

Zalew Cedzyna – położony 12 km od nas, zajmuje ok.65 ha wody. Posiada dwa strzeżone kąpieliska, 6 parkingów, toalety, przebieralnie, 2 boiska do siatkówki plażowej, siłownię zewnętrzną. Wzdłuż głównej promenady znajdują się punkty gastronomiczne, sklepiki oraz atrakcje dla dzieci. Nad zalewem działają kluby żeglarskie, wypożyczalnia sprzętu wodnego. Wzdłuż zalewu przebiega ścieżka pieszo – rowerowa oraz ścieżka edukacyjna.

 

Zalew Piachy na Kamiennej w Starachowicach (oddalony 27,5 km od nas). Posiada dwie strzeżone strefy kąpielowe oraz bardzo czystą wodę. Do dyspozycji plażowiczów: parasole, leżaki, przebieralnie oraz natryski. W pobliżu można skorzystać z punktów gastronomicznych i wypożyczalni sprzętu wodnego, placu zabaw, siłowni, miejsc do grillowania. Miejsce również idealne dla wędkarzy (węgorze, liny, leszcze, szczupaki).

 

Zalew Brodzki na Kamiennej – (oddalony: 31 km), bardzo rozległy zbiornik ok 260 ha i długość ok 5 km. Nad zalewm znajduje się Centrum Turystyczne z parkiem linowym, tyrolką na wyspę, placami zabaw, piękną plażą oraz miejscami rekreacyjnymi. Wokół zalewu ścieżka pieszo-rowerowa, w sezonie działa szkółka kajakarska dla dzieci i młodzieży. Miejsce również doceniane przez wędkarzy.

Questuj w Brodach

 

Zalew w Borkowie – (oddalony 18 km) – położony wśród terenów leśnych, na rzece Belniance, ma powierzchnie ok 35 ha. Na miejscu: wypożyczalnia sprzętu wodnego, boiska i punkty gastronomiczne.

 

SPŁYWY KAJAKOWE rzekami Czarna Nida i Biała Nida

Nida jest rzeką nizinną, jej głębokość rzadko przekracza 1 m, w upalne dni jej temp dochodzi nawet do 26 st. Trasy można zaplanować od 2h do 3-dni, wszystko w zależności od preferencji. Przystanki na trasie na piknik rodzinny lub dopłyniecie do przystani i obiad w restauracji. Kajaki przywożone są w ustalone miejsce oraz odbierane na mecie spływu, a wypożyczający przewożeni są na parking, gdzie pozostawili swoje auta.