Pracownia Ceramiki Regionalnej znajduje się w sercu Gór Świętokrzyskich – w Świętej Katarzynie.  Asortyment jaki tworzy to: pamiątki z motywami regionalnymi, biżuteria (wisiory, kolczyki, korale, bransoletki, broszki), ceramika sakralna, naczynia gliniane o właściwościach i wyglądzie bardzo zbliżonym do tradycyjnych wyrobów jakie były produkowane w przeszłości. W ofercie znajdują się ozdoby na święta Bożego Narodzenia i Wielkanocne. Pracownia tworzy obiekty użytkowe, takie jak czarki, misy, patery, kubki, dekoracyjne np. lampy, dekoracje naścienne i wiele innych. Pracownia spełnia rolę dydaktyczną, prowadząc cykliczne warsztaty ceramiczne zarówno dla dzieci  jak i dorosłych. Praca z gliną świetnie wycisza i uspokaja. Podczas warsztatów ceramicznych można się oderwać od obowiązków dnia codziennego, zrealizować ciekawy pomysł na oryginalny prezent dla bliskiej osoby lub sprawić przyjemność samemu sobie odkrywać nieznany dotąd talent. Wszystkim chętnym pracownia oferuje materiały: glinę, bogaty zestaw szkliw, narzędzia, foremki, wypał w piecu instruktarz. Po warsztatach uczestnicy zabierają swoje prace.

 

WARSZTATY Ceramiki Artystycznej
Pracownia prowadzi cykliczne warsztaty dla dzieci jak i dorosłych. W ofercie pracowni wyróżniamy zajęcia tematyczne i zajęcia dowolne.

 

ZAJĘCIA TEMATYCZNE – polecane osobom, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z ceramiką.Nauczymy Cię podstawowych metod pracy z gliną. Przedstawimy różnorodne techniki zdobienia.

ZAJĘCIA DOWOLNE – polecane osobom, które wcześniej zetknęły się z ceramiką i teraz chcą realizować swoje własne pomysły. Podczas zajęć oczywiście wspieramy Uczestników radą i doświadczeniem.

Na Warsztaty Ceramiki Artystycznej wszystkim chętnym zapewniamy:

–  materiały: glina (gładka, przyjemna do pracy), bogaty zestaw szkliw

–  narzędzia, foremki

–  wypalenie wykonanych prac w piecu do ceramiki

–  instruktaż

Praca z gliną świetnie wycisza i uspokaja. Podczas warsztatów ceramiki artystycznej oderwiesz się od obowiązków dnia codziennego czy zrealizujesz także ciekawy pomysł na oryginalny prezent dla bliskiej osoby lub sprawisz przyjemność samemu sobie odkrywając nieznany dotąd talent.

Przykładowe prace z warsztatów ceramiki artystycznej znajdują się poniżej:

 

Cena: 35zł / 1,5 godz.,

 

Grupy minimum 10 osobowe.

 

Warsztaty poprowadzi Pracownia Ceramiki Regionalnej